Užívajte si dobrý spánok!

Ďalšie materiály v matracoch

Okrem taštičiek a pružín, rôznych druhov peny, latexu a kokosových dosiek sa v matracoch používajú ešte materiály, ktoré to celé udržia pokope - lepidlá a nábytkové sieťky. My vám ohľadom našich matracov nič netajíme - povieme vám všetko aj o nich.

Lepidlá (výrobca SABA, Holandsko)

Lepidlo v matracoch musí spĺňať dve hlavné funkcie. Spojenie musí byť kvalitné a dlhodobé a musí rýchlo uschnúť. Termolepidlo od spoločnosti SABA, Holandsko sa používa na uchytenie a upevnenie rôznych vrstiev v matraci, napríklad latexovej a kokosovej dosky. Lepidlo sa nanáša pri vysokej teplote, veľmi rýchlo schne a nemá takmer žiadny zápach. Tento druh lepidla je priamo vyvinutý pre výrobcov matracov a preto obsahuje oveľa vyššie percento prírodných materiálov ako klasické nábytkové lepidlo využívané na spájanie drevených častí skríň, či postelí. Vyše 80% matracov a materiálov Vegas sa lepí termolepidlom.

Latexové lepidlo zo 100%-ného latexu sa používa na lepenie latexových blokov a dosiek. Tento druh lepidla schne oveľa dlhšie, preto sa používa na spájanie mäkkých materiálov. Kvalita spoja je porovnateľná s termolepidlom.

Nábytková sieťka

Nábytková sieťka sa používa na oddelenie mäkkej náplne matraca od pružinového jadra. Tým sa zabezpeči, že pružiny ostanú na svojom mieste po dlhé roky, a nedochádza k prepichovaniu matraca.

+421 902 428 992
Navigácia