Užívajte si dobrý spánok!

Parametre matracov

Výška matraca

Posteľové matrace sú vyrobené z mäkkých materiálov, preto je náročné definovať ich presnú výšku. V spoločnosti Vegas sa snažíme minimalizovať rozdiely a preto pri každom matraci je uvedená výška matraca bez bavlneného plátna a poťahu, čím v podstate určíme výšku matracového jadra. Ležaním a používaním matraca dochádza k miernemu stláčaniu materiálov, z ktorých najviac náchylné na zmenu výšky sú práve spomínané vrchné zložky, teda bavlnené plátno a samotný poťah. Z tohto dôvodu je oveľa presnejšie určiť výšku jadra matraca. Niektorí výrobcovia udávajú výšku celého matraca s uvedenou odchýlkou (väčšinou +/- 2cm).

Tvrdosť matraca

Spoločnosť Vegas vytvorila pre svojich zákazníkov jednoduchú pomôcku pri výbere správnej tvrdosti – tabuľku tvrdosti. Podľa tejto tabuľky a podľa svojej váhy a výšky si môžete vybrať z 5 rôznych tvrdostí matracov. Následne podľa vybranej tvrdosti si vyberiete matrac, ktorý túto tvrdosť obsahuje. Matrac Vegas môže byť: mäkký (1 dielik), stredne mäkký (2 dieliky), stredný (3 dieliky), stredne tvrdý (4 dieliky) a tvrdý (5 dielikov). Matrace Vegas môžu mať dokonca aj dve rôzne tvrdosti súčasne. V takomto prípade hovoríme o asymetrických matracoch.

Rozmery matraca

 

Všetky matrace Vegas sa vyrábajú ručne a na mieru. Preto dokážeme dodať akékoľvek matrace na cm presne bez príplatku za nadštandardné služby. Rozmery matraca sa udávajú bez poťahu a bavlneného plátna, čiže udávajú sa miery jadra. Bežná dĺžka matraca je 200cm, bežná šírka 90cm, resp. 180cm.

Maximálna záťaž matraca

Maximálna záťaž matraca znamená, do akej maximálnej hmotnosti sa môže matrac dlhodobo využívať osobou s priemernou výškou 175cm (platí len pri matracoch značky VEGAS). Napríklad matrace do „130kg“ sú vhodné pre ľudí s hmotnosťou 130kg a nižšou, ak ich výška je 175cm. Pri osobách s výškou presahujúcou 175 cm max. záťaž matraca ešte vyššia (napr.: Výška 185cm = max.zať. do 160kg). Samozrejme, že matrac vydrží aj vyššiu váhu, no dlhodobo neodporúčame takéto používanie. Maximálnu záťaž matraca ovplyvňujú použité materiály. Všeobecne platí, že čím vyššia je maximálna záťaž, tým lepšie, odolnejšie a kvalitnejšie materiály matrac obsahuje. Takisto však maximálnu záťaž ovplyvňujú aj prirodzené fyzikálne vlastnosti materiálov. Matrac s pružinovým "Bonnell"-ovým jadrom a latexovou alebo inou penovou vrstvou bez kokosovej dosky nemôže byť vhodný pre zaťaženie viac ako 100kg. Človek s vyššou hmotnosťou by okamžite cítil kontúry pružín a to by samozrejme znemožňovalo ortopedické využitie matraca.

Hygienická životnosť matraca

Hygiena je v dnešnej modernej dobe veľmi dôležitý a dobré známy pojem. Preto aj výber matraca podľa tohto kritéria je veľmi dôležité rozhodnutie. Matrace by mali byť z prírodných, ekologicky čistých materiálov, ktoré zabraňujú prežívaniu rôznych roztočov, baktérií, či plesní. Poťah musí byť snímateľný a musí sa dať vyprať (resp. vyčistiť). Aj napriek takejto prevencii nemožno matrac úplne izolovať od vonkajšieho prostredia. Počas noci človek stratí niekedy až 1 liter tekutín, ktoré sa dostávajú do matraca. Ak je matrac veľmi dobre vetrateľný, vlhkosť sa veľmi rýchlo dostáva von z matraca, ale špina a prach zostávajú vo vnútri po celé roky jeho používania. Preto je hygienická životnosť akéhokoľvek matraca nižšia ako jeho celková životnosť. Naša spoločnosť preto odporúča z hygienických dôvodov používať matrac 7 až 10 rokov.

+421 902 428 992
Navigácia