Užívajte si dobrý spánok!

Ako rozoznať kvalitný matrac?

Ponuka rôznych matracov na trhu je dnes široká a rôznorodá. Narazíte na kvalitné kúsky s výbornými ortopedickými vlastnosťami, ale aj na podradné produkty, ktoré majú veľmi malú životnosť, a negatívny vplyv na zdravie. Bohužiaľ často krát neplatí že drahší matrac je zároveň aj lepší a preto sa nedá povedať, že orientácia podľa ceny nám automaticky povie o kvalite matraca.

Pri hľadaní skutočnej kvality je potrebné hľadieť na iné veci ako len na cenu.

Ako rozoznať kvalitný matrac?

 1. Kvalitný matrac je vyrobený z kvalitných a hustých materiálov, preto jeho hmotnosť je vyššia ako u bežných, či menej kvalitných matracov.
 2. Kvalitné matrace sa ponúkajú s dlhšou zárukou. V tomto prípade si však skontrolujte na čo presne sa záruka vzťahuje. Mnoho výrobcov totiž udáva záruku len na výrobné vady, ale nie na bežné opotrebenie materiálu. V takomto prípade je vám 10-ročná záruka na penový matrac zbytočná, pokiaľ životnosť pien je max. 5-7 rokov.
 3. Poťah na kvalitnom matraci je pevný, hustý a veľmi odolný voči oderu a pretrhnutiu (nebojte sa matrac chytiť za poťah a zdvihnúť ho). Samozrejme je možné poťah odzipsovať a vyprať. Okrem iného sa môžete kedykoľvek presvedčiť, že pod poťahom je naozaj to, čo ste si aj objednali.
 4. Certifikáty u kvalitného matraca pochádzajú od renomovaných a nezávislých inštitúcií, nie od neznámych firiem, či priamo od výrobcu.
 5. Mnoho aj domáco sa tváriacich výrobcov nakupuje komponenty a suroviny od neoverených a často podozrivých dodávateľov z najlacnejších kútov sveta. Žiadajte preto aktuálne (najlepšie z tohto roku) doklady a certifikáty o pôvode materiálov. Po škandáloch okolo potravín či alkoholu v poslednej dobe je to mimoriadne dôležitý aspekt hlavne z pohľadu nášho zdravia.
 6. Spoločnosť, ktorá matrace vyrába má dlhoročnú tradíciu a prax a taktiež sa môže preukázať rôznymi oceneniami kvality.
 7. Je matrac použiteľný len z jednej, alebo z oboch strán? Pri obojstranných matracoch je vhodné ich využívať  z oboch strán, predlžuje to ich životnosť. Na trhu aj v našej ponuke aj sú matrace jednostranné. Ich používanie z jednej strany na to určenej ich životnosť neznižuje, lebo sú na to práve svojím zložením  prispôsobené.
 8. V prípade taštičkových matracov je ich kvalita určená najmä vrstvou, ktorá oddeľuje jadro od ostatných vrstiev. Pružina nesmie byť v priamom dotyku s mäkkou náplňou matraca. Preto matrace bez tejto deliacej vrstvy sú nevhodné na spanie. Najčastejšie sa používa pevná nábytková sieťka alebo termovlákno. V niektorých lacnejších matracoch je možné nájsť aj netkanú textíliu (filc).

Ako rozpoznať kvalitného predajcu matracov?

 1. Kvalitný a úprimný predajca má v ponuke rôzne druhy matracov (penové, latexové, taštičkové,..), z ktorých si môžete slobodne vybrať pre vás ten pravý. Nie je totiž pravda, že nejaký typ matraca je úplne nevhodný a iný zase ideálny. Každý má nejaké pre a proti.
 2. Vo výbere vás nenúti do konkrétneho produktu, z ktorého má najvyššiu províziu.
 3. Zodpovie akékoľvek otázky, ukáže vám certifikáty kvality a nebojí sa zverejniť zloženie svojich ponúkaných produktov.
 4. Pri výbere a porovnávaní vám vysvetlí nielen výhody daného materiálu, ale aj jeho nevýhody.

 

+421 902 428 992
Navigácia