Užívajte si dobrý spánok!

Na čo si dať pri výbere matraca pozor?

  1. V posteli prežijeme 1/3 svojho života (cca. 8 hodín denne, 200.000 hodín za život), preto naše telo počas spánku musí mať zabezpečený odpočinok v tej najlepšej možnej polohe.

  2. Organizmus sa musí počas spánku dokonale uvoľniť. Matrac preto nesmie byť ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký a musí sa prispôsobiť vášmu telu, chrbtici a ostatným častiam tela tak, aby ich zachovával v prirodzenom tvare. V takejto prirodzenej polohe si Váš organizmus najlepšie oddýchne a rýchlo sa zregeneruje. Z tohto dôvodu je vhodné sa držať aj rád odborného personálu v predajni, či vášho lekára.

  3. Matrac nesmie žiadnym spôsobom brániť v otáčaní tela počas spánku. Zdravý človek sa podľa renomovaných lekárskych štúdií prirodzene počas noci otočí 40 - 60 krát, čo telu zabezpečuje pravidelný a zdravý metabolizmus a prekrvenie. Človek musí mať pocit voľnosti a spánok nesmie byť prerušovaný negatívnymi vplyvmi nekvalitného matraca.

  4. Veľmi dôležité pri výbere matraca je jeho zloženie a materiály, z ktorých je vyrobený. Matrac sa musí dokonale prispôsobiť teplote, vlhkosti a dýchaniu, aby Vaše telo počas spánku neplytvalo energiou. Preto s najväčšou mierou dbajte o to, aby bol matrac zložený z kvalitných materiálov. Matrac vyrobený z kvalitných hustých materiálov musí mať aj svoju váhu.

  5. Počas spánku na človeka nepríjemne pôsobí prach z ovzdušia, ktorý sa vytvára statickou elektrinou z rádia, či televízie. Preto je veľmi dôležité, aby poťah matraca nepriťahoval tento prach a tým zabezpečil kľudný a hlboký spánok aj pre veľmi citlivé osoby.

  6. Rozmery matraca vyberajte tak, aby ste sa cítili pohodlne. Výška matraca musí byť minimálne 12 cm, aby sa dokázal dostatočne prispôsobiť krivkám tela. Šírka jedno lôžka sa odporúča 90 cm, šírka dvoj lôžka aspoň 160 cm. Čo sa týka dĺžky matraca, tá by mala byť minimálne o 20 cm väčšia ako je výška človeka, ktorý bude na matraci spávať.

  7. Ak si chcete nechať poradiť obracajte sa vždy na odborníkov a na spoločnosti s dlhou tradíciou, ktoré disponujú rôznymi oceneniami a certifikátmi kvality. Hlavne sa obracajte na výrobcov, ktorí sa nešpecializujú len na jeden druh matracov, pretože sa môže stať, že vám neporadia objektívne a nanútia Vám svoj produkt za každú cenu.

  8. Okrem správneho matraca dbajte aj na vhodné doplnky ako je anatomický vankúš, či antialergické prikrývky. Anatomické vankúše udržujú krčnú chrbticu v správnej polohe, čim sa svaly a šľachy počas noci uvoľňujú a regenerujú.

  9. Neexistuje žiadny produkt, s ktorým prichádzame tak často do styku ako so svojim matracom. Venujte preto výberu správneho matraca dostatočnú pozornosť, porovnávajte ponuky, preštudujte si referencie, fóra a výsledky rôznych nezávislých testov na internete, využívajte všetky dostupné zdroje. Táto investícia do vášho zdravého spania sa Vám určite niekoľko násobne vráti.

  10. Vyhýbajte sa lacným matracom a super akciovým trhákom. Kvalitný matrac musí mať svoju cenu, musia v ňom byť použité kvalitné a nezávadné materiály, pretože nám bude slúžiť počas 10 rokov minimálne 30.000 hodín. Neexistujú dobré a zlé matrace, existujú len kvalitné a lacné matrace.

+421 902 428 992
Navigácia